Ursula Poznanski

Erebos, hra která zabíjí

5. března 2012 v 20:29 | laurdes

• Autor: Ursula Poznanski
• Originální název: Erebos
• Rok vydání: 2011
• Nakladatelství: Fragment
• Žánr: thriller

Ursula Poznanski je pro českého čtenáře pravděpodobně naprosto neznámý subjekt. Ale určitě velice slibný, jelikož její styl vyprávění nás dokáže hravě vtáhnout do děje. Narodila se ve Vídni a po dokončení střední školy studovala mnoho odlišných oborů - japanistiku, žurnalistiku, právo a divadelní vědu. Od roku 1996 pracuje jako lékařský novinář a věnuje se psaní knih, její prvotina vyšla v roce 2003. Pro zdatné němčináře přikládám odkaz na osobní web, kde najdete mnoho dalších informací.

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Abych se přiznala, prvních 20 stránek Erebosu jsem doslova protrpěla. Chtěla jsem knihu odložit "na příště", ale nějak jsem se přinutila pokračovat v poměrně nudném čtení o životě několika anglických teenagerů, který není ničím výjimečný. Každopádně jsem ale četla a četla - a pak - nestačila jsem se divit. Po drobet neohrabaném a nezáživném úvodu, kdy autorka představuje hlavní postavy, mě kniha doslova pohltila a neodložila jsem jí, dokud napínavý příběh neskončil.
 
 

Reklama