creation - written - odi et amo

Capitulum II.

27. února 2012 v 22:09 | laurdes
Předchozí: Capitulum I.

Katie se vrátila okolo půl sedmé. Uběhla asi deset kilometrů a opravdu jí bylo lépe. Pořád nikdo nebyl doma. Po chvilce přemýšlení si vzpomněla, že její mladší sestra, dvanáctiletá Natalie, je na nějaké oslavě narozenin. Oblečení se na Kate lepilo, proto urychleně vyběhla do prvního patra a zamířila přímo do koupelny. Vděčně vklouzla pod sprchu a pustila na sebe vlažnou vodu. Měla ráda čas strávený v koupelně, protože buď přemýšlela, nebo si zpívala své oblíbené písničky. Celá rodina jí ze srandy vyčítala, kolik času ve sprše tráví. Když zaslechla zvuk dveří, který signalizoval, že se nějaký další obyvatel domu vrátil, rychle si spláchla šampon z vlasů a vylezla ven. Při oblékání zaslechla Nataliin veselý smích, z čehož usoudila, že oslava se povedla. Pomalu sešla do kuchyně, i když se jí moc do společnosti sestry a matky nechtělo. Byly moc vnímavé a ona se neuměla přetvařovat.

Capitulum I.

1. února 2012 v 23:49 | Káč
Krásné svatební šaty obkreslovaly její dokonalou postavu. Žádná předstíraná radost nebo kýčovitý úsměv. Byla opravdu šťastná. Letmo se podívala nalevo a viděla ho stát vedle sebe. Jejího budoucího manžela. Byl pořád tak krásný jako před 13 lety, kdy se poprvé viděli. V té době a několik následujících let ho doslova nesnášela. Jeho tmavě hnědé vlasy byly učesané, což se nestávalo často. Když si všimnul, že po něm pokukuje, usmál se jejím oblíbeným úsměvem a ona mu úsměv oplatila.

V jejích představách byl tento den vždy perfektní. Ale realita předčila její očekávání. Chtěla malou soukromou svatbu pro pár blízkých přátel a rodinu, což se nakonec povedlo. Za sebou slyšela osmiletou Sofii, jak se hádá se svojí o tři roky starší sestřičkou. Důvod sporu nepochytila, ale to jí nevadilo. Sofie s Julií byly její nejoblíbenější sestřenice a už se těšila až si spolu udělají nějaký "holčičí" večer. Obě dívky na sobě měly krásné šaty, které byly zdobené bílými růžičkami. Původně chtěla, aby byly zmenšenou kopií jejích šatů, ale ukázalo se, že je to nemožné.
 
 

Reklama