Čarodějnice z Hex Hall

28. října 2012 v 18:59 | laurdes
• Autor: Rachel Hawkins
• Originální název: Hex Hall
• Série: Hex Hall
• Díl: první
• Rok vydání: 2011
• Nakladatelství: Knižní Klub
• Žánr: fantasy, dívčí, čarodějnice

Prvotina alabamské učitelky Rachel Hawkinsové mě velice příjemně překvapila. Neočekávala jsem nic extra, protože jednou jsem si přečetla nějakou recenzi, která začínala slovy "Tato kniha je důkazem toho, že dnes se může "spisovatelem" stát každý..". A co si budeme povídat, to není zrovna dobrá vizitka. Ale nakonec jsem se rozhodla dát knížce šanci a vyplatilo se. Chápu, že jestliže pisatel tohoto výroku je 40-letý muž, který očekává od knihy, že mu vyrazí dech, to může cítit přesně takto. Musím souhlasit s tím, že děj a celkově popisy jednotlivých situací jsou jednodušší, ale na druhou stranu, když se na knihu dívám jako na oddechovku pro dospívající dívky, tak proč ne?


Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem - nepolapitelným evropským čarodějem - jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.

Hlavní postavou celé série Hex Hall je šestnáctiletá Sophie, která po svém otci zdědila čarodějnické nadání. A právě jedno z nepovedených kouzel dostalo Sophii daleko od maminky - do internátní školy Hecate Hall. Tato škola není tak úplně škola, ale spíše polepšovna pro všelijakou pohádkovou havěť - čarodějnice, lykantropy a víly.

Sophie se snaží přivyknout si na nové prostředí, s čímž jí pomáhá její spolubydlící, Jenna. I přesto, že je Jenna upírka, stane se z ní postupem času Sophiinina nejlepší kamarádka. A nebyla by to správná knížka pro dospívající dívky, kdyby se v ní nevyskytoval jeden protivný, arogantní a neskutečně krásný kluk, který čirou náhodou chodí s nejžádanější dívkou ve škole. Nutno dodat, že pravděpodobně také s tou nejblbější.

Sophie se rychle seznámí se životem na škole a během prvního týdne se jí povede téměř nemožné. U tělocvikářky Vandy si hned vyslouží společně s Archerem trest až do konce pololetí, naštve trojici dívek, které samy sebe označují za temné /či-li mocné/ čarodějnice, také se k ní dostane obvinění její spolubydlící a Sophie neví, jestli Jenna není náhodou krutá vražedkyně. A aby toho nebylo málo, naše malá čarodějnice dozví pár pikantností o celé své rodině. A to není ani zdaleka všechno..

Kniha je určena pro dospívající čtenářky, které budou zajisté nadšeny. I přesto, že ze začátku na mě knížka působila jako slátanina Harryho, Vampýrské akademie a především pak takového toho hloupého seriálu, který dávali před mnoha a mnoha lety vždycky v neděli ráno /- pokud si vzpomínám, jmenovalo se to Čarodějnice školou povinné/, nakonec se ní vyklubalo velmi příjemné překvapení.

Hned jak se mi kniha dostala do ruky, překvapilo mě, jak tenká je. Má hezkou obálku, která skvěle pasuje k druhému a třetímu dílu, což je něco, co opravdu dokážu ocenit! Děj je jednoduchý, oddechový, ale neurazí. A vlastně, musím se přiznat, že jsem se divila, jak mě celá knížka bavila. Sophie patří na pomyslné stupnici oblíbených a neoblíbených postav jednoznačně do té kladné části a je velkým tahačem celé knížky.

Čarodějnice z Hex Hall jsou určitě nadprůměr mezi dívčími knížkami. Je vidět, že autorka měla od začátku nějaký zajímavý nápad, který v následujících dílech, doufejme, dotáhne do konce. Pro mě se tato knížka stala opravdovým překvapením, a proto se odvážím dát knize dokonce čtyři hvězdičky, protože jsou opravdu zasloužené.


Ráda bych poděkovala e-shopu knihy.cz, který mi poskytl tento skvělý recenzní výtisk. Pro nákup knížky stačí kliknout na tento banner.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Roxanne Roxanne | Web | 28. října 2012 v 19:07 | Reagovat

Taky bych dala 4 hvězdičky :). Další díly se mi líbilo mnohem víc. Jenom je škoda, že to má jenom tři díly :DD..

2 Suši Suši | E-mail | Web | 28. října 2012 v 19:39 | Reagovat

Já jsem pro 5 hvězdiček, opravdu mě to nadchlo! Druhý díl už mám nějaký čas doma, ale ne a ne se k němu dostat. =DD

3 spirit-secret spirit-secret | Web | 28. října 2012 v 19:53 | Reagovat

Také jsem četl a musím říct, že se mi nelíbila tolik jako všem. Možná za to může to, že jsem kluk a tudíž vše vidím jinak :D
Prostě kniha byla moc násilně vtipná a mě to rušilo - ale i tak si u mě vysloužila 3 hvězdy.
A dvojka? Zlepšení! Pokračování se mi líbilo opravdu víc, no více v mé recenzi, kterou zrovna píšu a zítra by měla být na blogu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.