Knižní poradna #6

9. září 2012 v 23:30 | laurdes |  Knižní poradna

Je to přesně 14 dní, co jsem se dušovala, že budu přidávat Knižní poradnu každou neděli. Takže jak vidíte, zase se nepovedlo. Proto vám tentokrát nic neslíbím a rovnou se vrhnu na doporučování.

Kristen, 16 let

Ahoooj! Ani si nedovedeš představit, jak moc jsem se těšila na doporučování knížky právě tobě. A jakou práci mi dalo vymyslet, co by pro tebe bylo to pravé ořechové. Dokonce mě nedávno když jsem usínala napadla perfektní knížka, kterou by sis měla hned přečíst, ale.. ehm.. tak nějak jsem zapomněla, co to vlastně bylo za knížku. Takže se asi budu řídit jednoduchou rovnicí - co se líbí tobě, líbí se mně a naopak. Když tedy zapátrám mezi nejpovedenějšími knížkami, které jsem v poslední době četla, určitě bych ti měla doporučit Drakii. Vím, že se na její čtení chystáš, tak to není 100% doporučení, ale možná časem přijdu na něco lepšího. Bohužel dneska mě nic jiného nenapadá. Drakie je moc pěkná oddechovaka a přečteš ji na jedno posezení. Spojení člověka a draka právě tím způsobem, který vymyslela Sophie Jordan, se mi moc líbí, tak snad to zaujme i tebe :)

Wer., 14 let

Wer. mi toho na sebe moc neprozradila, snadd jen to, že má ráda Vampýrskou akademii. Upřímně, to není moc velká rada, protože Vampýrskou akademii musí mít rád snad úplně každý! Ale při doporučení zůstanu tedy u YA fantasy knížek. Z toho, co jsem četla nedávno mi hodně oslovila knížka Rudá jako rubín. Sice jsem jí dala 4 hvězdičky, ale s odstupem času bych se smilovala a dala jí klidně i těch pět. Moc se mi líbily všechny postavy, které byly realistické. Ráda bych pochválila také fakt, že autorka si připravila i hlubší zápletku než je cestování v čase a láska. Takže pokud jsi ještě tuto knížku nečetla, směle do toho :)


Kirma Lee, 16 let

Ahoooj! Tebe také musím pozdravit pořádně :) .. tak a teď už ke knížkám! Kirma je velkou čtenářkou Stephena Kinga, jejím velkým přáním je postupně si přečíst všechny jeho knížky. Také má ráda Madame Oktu od Darrena Shana nebo další knížky podobného žánru. Já jsem nedávno slyšela o zajímavém spisovateli se jménem James Rollins, o kterém si myslím, že by se ti mohl líbit, ale osobně jsem ještě žádnou z jeho knih nečetla, tak nebudu doporučovat. Říkáš, že se ráda bojíš, tak mě hned napadla knížka Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Knížka je doplněna velkým množstvím černobílých fotografií, což jí činí ještě zajímavější. Na to, že se jedná o prvotinu, se náramně povedla.

P.S.: Článek byl sepsán ještě před tvým komentářem k Sirotčinci :D

Tak to je pro dnešek asi vše. Kdyby měl někdo zájem a chtěl se také stát obětí mých doporučovatelských choutek, může se do toho dobrovolně uvrtat pomocí tohoto formuláře.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 10. září 2012 v 16:03 | Reagovat

Drakie práve čítam, tiež si myslím, že je to skvelá kniha a to som ju ešte nedočítala 8P

2 kirma-lee kirma-lee | Web | 10. září 2012 v 16:16 | Reagovat

Díky díky a ještě jednou díky ;) Jsem si jistá, že mě tahle kniha vážně pohltí, možná si ji budu přát k Ježíšku...:D Ona je tady taky trochu překážka-jen ji sehnat... Ale zní fakt úžasně, to musim říct narovinu :)

3 Kristen Kristen | Web | 12. září 2012 v 19:40 | Reagovat

Za prvé, omlouvám se, že reaguju až dnes, ale vůbec jsem neměla čas. :) Za druhé, děkuji za doporučení, knihu jsem si na GR už hodila do to-read-soon tak snad se do ní pustím co nejdřív. :D A za třetí - pokud si vzpomeneš na tu perfektní knihu, tak mi dej vědět, ano? :D

4 Alipeli Alipeli | E-mail | 6. října 2012 v 16:30 | Reagovat

tuhle poradnu mám moc ráda, ale už nějakou dobu se tu další článek neobjevil...budeš ji ještě stále dělat?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.