Vyhodnocení soutěže May, Time of Love

6. června 2012 v 22:37 | laurdes

Květen utekl jako voda, dneska už je 6. června, tudíž den po limitu, do kterého jsem slíbila, že zveřejním výherce. Opravdu se všem omlouvám, že mi to trvalo tak dlouho. Já prostě na plnění termínů nejsem.

Ale teď už k soutěži, celkem se našlo 57 trpělivých lidí, kteří se namáhali s vyplněním opravdu poměrně komplikovaného a zdlouhavého formuláře. Vymyslela jsem si na vás totiž fajfkovací seznam celkem se 100 různýma knihama. Úkolem bylo odfajfkovat všechny již přečtené knížky. Ještě než prozradím, kdo vyhrál, pozastavím se právě u tohohle seznamu.

Poměrně jasně z něj vyplívá, že nejčtenější knížky mezi dnešní mládeží je heptalogie o mladém kouzelnickém učňovi - ano, mluvím o HP a potom upírská romance z pera Stephenie Meyerové. Právě Harry Potter i sága Twilight si udrželi své příznivce a většinou ti, kteří přečetli první díl, slupli i ten poslední. Nesmím křivdit ani dystopické novince Hunger Games, která patři také mezi velice často zvolené knihy. Za ní jsou v těsném závěsu série Odkazu dračích jezdců /-udivilo mě, že poslední díl zatím skoro nikdo nečetl/ a stará známá Narnie.

Co se klasiky týče, jednoznačně to táhne trojlístek Pýcha a Předsudek, Malý princ a Romeo a Julie. Párkrát se také objevily Děti z Bullerbinu, Babička, Robinson Crusoe či Povídky Malostranské.

Naopak mě velice překvapilo, že thrillery, horrory a detektivky vám skoro nic neříkají. Nenašel se ani jeden čtenář vynikajícího Jefferyho Deavera, Kinga také moc neuznáváte - když už, tak jedině Carrie nebo Zelená Míle. Severského spisovatele Joa Nesbøa, popřípadě staré známé spisovatelky jako Mary Higgins Clark a Joy Fieldingová také neznáte - nebo spíš nečtete.

Ještě malá perlička na závěr - v průběhu série ztratilo nejvíce fanoušků Podzemí, první díl četlo přes 20 lidí, poslední dva ani jeden.

Největší čtenářskou se Aki s 51 knihami, naopak nejméně - a to DVĚ knihy - přečetla Alison. Průměrně jste zaškrtali 27,2 políčka, což mi přijde jako poměrně pěkné číslo. Abych se přiznala, já osobně jsem četla 60 knih, což oproti Aki není nijak výrazný počet, protože já kalkulovala převážně s knihami mě známými, tudíš převážně s těmi, které jsem četla. Jsem si jistá, že kdyby Aki dělala podobný seznam jako já, měla bych mnohem míň.

Doporučili jste mi spoustu pěkných knížek, určitě se na ně přes prázdniny vrhnu. Ale nejvíc mě potěšil asi tenhle vzkazík od ,,,

"Při otázce nejoblíbenější kniha se mi hned vybaví Harry Potter, ale jak tak koukám na další otázku, asi by to nebylo úplně úžasné doporučení. Co se fantasy týká, nedávno jsem se dostala k Darkover(u) od Marion Zimmer-Bradley (pevně doufám, že to píšu dobře), což je asi celkem fantasy klasika a dobře se mi četla, nebo je taky fajn Sukuba od Richelle Mead, u které se mi asi líbilo mimo jiné, že se s tou holkou dá docela ztotožnit a erotické prvky čas od času potěší. Pak bych Ti ještě třeba určitě doporučila Mlčení jehňátek (Harris), Parfém příběh vraha (Suskind), obojí to jsou výborné a dle mého čtivé knížky které mají něco z detektivky, něco z thrilleru a hlavně zajímavý a ne moc opoužívaný děj a zápletku. Dál Pentagram (Nesbo), což je perfektní severská detektivka. "

Co se vzkazů nakonec týká, často jste chválili styl recenzí, pěkný desing a možnost zasoutěžit si. Nejvíc se vám ale líbil ten nápad s "malým" průzkumem, často vás také zajímaly výsledky a statistiky, které - nezlobte se na mě - dodám až dodatečně..

Chtěla bych vám opravdu od srdce poděkovat za takovou obří účast a také za všechny milé vzkazy a zprávy. Slibuji, že brzo se dočkáte nějaké další soutěže - nejspíš to bude Prázdninový hop, který pořádá Rodaw. A teď už konečně k výhercům - nebo spíš výherkyním?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Baju Baju | Web | 6. června 2012 v 23:09 | Reagovat

Jsem moc ráda, že Tě vzkaz potěšil a těším se na další soutěže :)

2 Aki Aki | 7. června 2012 v 16:34 | Reagovat

to jsem jich zaklikla tolik? A me se to porad zdalo malo :D ... a s těmi autory thrilleru mas pravdu jedine koho z nich znam je King, Nesbøa a ten Jeffery mi neco rika, ale necetla jsem od nej nic. Budu to muset nekdy napravit :)
Jinak gratuluji vyherkynim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.