Knižní poradna // 4

11. června 2012 v 1:05 | Káč |  Knižní poradna

Mám-li být upřímná, dneska/včera/ jsem na Vás naprosto zapomněla. Mám hlavu plnou jiných informací a na Knižní poradnu nějak nezbylo místečko. Chvilku jsem uvažovala o tom, jestli mám tento článek spíchnout ještě teď v noci, ale slíbila jsem, že poradna bude v neděli, tak jí nebudu odsunovat na pondělní večer. V rychlosti jenom zopakuju to, co všichni už určitě víte - všechno to spočívá v tom, že zájemcům budu každou neděli doporučovat knížky, které by se jim mohly líbit. Kdo se chce dozvědět více, popřípadě také se zúčastnit, může se mrknout sem. Ale teď už ke čtvrté trojici čtenářů.

Terez*, věk neuveden - je na ZŠ

Terka mi moc informací neprozradila, ani věk, od kterého se obyčejně odpichuju. Vzhledem k tomu, že je ještě na základce, musí být mladší 15 let - jestli dobře počítám. Co se žánrů týče, nejradši zamilované knížky. Tak nevím, nevím, moc červený knihovny načtený nemám, tak ono se to hloupě radí, ale napadá mě třeba knížka Kameny osudu. Četla jsem jí v lednu a je to společně s Bouří mečů jediná kniha, na kterou jsem nenapsala recenzi. Proč? No, nevím, nějak jsem se k tomu nedokopala. Kameny osudu napsala Flavia Bujor ve svých /tuším/ 14 letech, takže stylem psaní se opravdu skvěle přibližuje generaci mladších čtenářek. Na knížce je moc hezké, že hlavní postavy jsou 3 dívky a každá je naprosto odlišná, takže většina čtenářek si najde svojí oblíbenkyni. Já sama bych knihu ohodnotila 3 hvězdičkami, ale ne těmi zlými 3 hvězdičkami, které člověk dává, když je zklamán. Tohle jsou pěkné tři hvězdičky za romantickou knížku od mladičké autorky.

Dominika Couf, 15 let

Upřímně řečeno, takhle brzo ráno mi docházejí nápady. A také možná bude problém v tom, že poslední dobou trávim s nosem zastrčeným v učebnici matiky popřípadě skriptech z literatury, takže na čtení nemám vůbec čas, ale dejte mi minutku, na něco kápnu. Domča ráda podobné žánry jako já - dystopie, horor, fantasy, takže se toho asi chytnu, protože v magii a kouzlech se kromě Harryho Pottera moc neorientuju. Takže co ten horor a nějaký King? Já jich sama moc nečetla - o prázdninách to hodlám napravit, protože taťka má v knihovně všechny jeho knížky... ale jeden z nejlepších hororů od něj je určitě Carrie. Je to trošku psycho, to přiznávám, ale pokud se nebojíš, že se budeš bát, určitě to zkus. A teď ještě musím přidat veřejnou omluvu - hrozně se za sebe stydím, ty ceny z Májového Hopu jsem ještě neposlala, ale přísahám při všech knížkách, který jsou mi svaté, zítra po škole si dělám výlet na poštu a posílám to rovnou k tobě!


GiraffeAndy, 16 let

Tak a dostávám se ke třetí knize. Andy mi napověděla docela šikovně, ráda romantiku, ale ne přílišnou slaďárnu a k tomu kombinace žánrů fantasy, krimi nebo humor. Hned jsem si vzpomněla na knížku od Mary Higgins Clark, je to taková moc pěkná detektivka a ani o trošku tý zamilovanosti ochuzeni nejsme. Jéžiši, já Vám ještě neprozradila, jak se ten klenot jmenuje - je to kniha V náruči nepřítele, v dřívějším vydání známá také pod názvem Kuře a nůž. K této knížce jsem se dostala úplně náhodou a opravdu se mi líbila. Četla jí i mamka, která obyčejně dá přednost sledování Ordinace a také byla nadšená, takže jsme si následující týden povídaly jenom o Laurince. Určitě doporučuju všem :)

Tak to je dnes ode mě všechno. Šupajdím spát, doufám, že jsem se holkám aspoň drobíček trefila do vkusu a třeba se ke knížkám někdy dohrabou. Také bych Vás chtěla upozornit, že následující tři týdny nebudu zrovna hýřit aktivitou, protože máme zkouškové a namísto v knížkách budu ležet ve skriptech z literatury, učebnici fyziky a prezentacích ze zeměpisu a biologie. Jak už jsem informovala před týdnem, mám objednaný Tanec s draky - a ten ne a ne přijít, ale jak se znám, hned jak ho budu mít doma, dostane před učením přednost. Tak přeju další pěkný učící týden, doufám, že toho nemáte na práci tolik jako já a snad se tu brzo zase potkáme :)


Koho by zajímalo, co bych mu doporučila, může si také vyplnit formulář.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 GiraffeAndy GiraffeAndy | E-mail | Web | 11. června 2012 v 13:49 | Reagovat

Děkuji moc za tip, tuto autorku neznám, ale zní to hodně zajímavě... Knížku si asi půjčím z knihovny a vyzkouším! =)

2 Terez* Terez* | Web | 11. června 2012 v 17:13 | Reagovat

Děkuju moc, určitě přetu :) Fakt moc děkuju :) Mám teď takovou krizi kdy nevim co číst, takže zejtra zajdu do knihovny a půjčim si jí tam :) Fakt moc děkuju!! :)

3 kirma-lee kirma-lee | Web | 11. června 2012 v 19:43 | Reagovat

Carrie jsem četla a můžu říct, že je to zatím asi nejkrutější knížka, co mi od Kinga padlo do ruky. Už jen ten průběh... ale taky se stala mojí nejoblíbenější, i když je to jeho první román :D

4 Vee Vee | E-mail | Web | 10. července 2012 v 11:47 | Reagovat

Aáá! Stephen King, můj oblýbený spisovatel! Carrie jsem ještě nečetla, tak to musím napravit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.