Knižní poradna // 3

3. června 2012 v 23:39 | Káč |  Knižní poradna

Už třetí neděli se k Vám vracím s Knižní poradnou. Jsem hrozně ráda, že se tento projek uchytil a zájemců o doporučování jenom přibývá. Pro ty, co jsou tu poprvé, všechno to spočívá v tom, že zájemcům budu každou neděli doporučovat knížky, které by se jim mohly líbit. Kdo se chce dozvědět více, popřípadě také se zúčastnit, může se mrknout sem. Ale teď k dalším třem odvážlivcům, kteří se rozhodli to "prubnout".


Ebi Guetta, 14 let

Ebi mi moc nepomohla. Z vybraných žánrů zaškrtla skoro všechno a pak prozradila pouze to, že na Kinga si zatím netroufá. Proto jsem se rozhodla zuby nehty chytnout kombinace historický román a krimi. A právě tahle kombinace, to je jasný Vondruška. Asi nidko z Vás nebude mého oblíbeného spisovatele, Vlastimila Vondrušku, znát, ale to nevadí. Ve svém oboru je to opravdový mistr. Všechny knížky s prokurátorem Oldřichem z Chlumu a jeho nezbedným panošem Otou ze Zástřízlí opravdu miluju. A nesmím zapomenout ani na sérii pro děti s Fiorellou. Nevím, která z nich je nejlepší, tak si Ebi zkus vybrat podle obalu :) .. ale kdybych musela jednu jmenovat, bude to asi Znamení rožmberské růže.

lanet, 14 let

Tak koukám, že dneska tu máme samé čtrnáctky! Ale to vůbec nevadí, lanet prozradila, že miluje Vampýrskou akademii. No upřímně řečeno, vůbec se nedivím, hrozně chci, abych už měla po zkouškovém a mohla jsem dočíst poslední dva díly, ale zpátky k lanet. Když jsem projížděla žánry, které lanet čte, moje hned první myšlenka směřuje k Polibku pro Annu. Je to opravdu milá romantická knížka, která se líbí i takovým neromantickým duším jako jsem já. No vážně, za normálních okolností bych všechny slaďárny na způsob Polibku házela do popelnice a světe div se, já jsem Polibek přečetla a dokonce se mi i líbil! A to hodně.


Mishelle*, 14 let

A do třetice všech čtrnáctek, je tady Mishelle*. Má ráda trochu té romantiky a hororo-fantasy prvky nejsou vůbec na škodu. Z knížek by nám doporučila třeba Malé roztomilé lhářky, ale mrzí jí, že v ČR vyšly zatím jenom první tři díly. U Michelle jsem musela přemýšlet docela dlouho.. jezdila jsem očima po pokoji a hledala jsem inspiraci. A pak mi padnul zrak na na nočním stolku pohozenou knížku - Vampýrská akademie. Jak jsem na ní mohla zapomenout, před chvilkou jsem o ní přece mluvila. Takže, VA je pro každou holku jasná volba, vůbec nevadí, když nesnášíte Twilight. VA a Stmívání je každé o něčem jiném, kašlete na předsudky a určitě se do tohohle skvostu od Richelle Mead pusťte společně s Michelle.


Tak to je dnes ode mě všechno. Doufám, že jsem se těmhle čtrnáctkám trefila aspoň trošku do vkusu, i když nevím, Ebi mě za tuhle českou detektivku určitě ukamenuje. Také bych Vás chtěla upozornit, že následující tři týdny nebudu zrovna hýřit aktivitou, protože máme zkouškové a namísto v knížkách budu ležet ve skriptech z literatury, učebnici matiky a prezentacích ze zeměpisu a biologie. Také jsem si dnes objednala Tanec s draky a jak se znám, ten dostane před učením přednost. dneska jsem už vylosovala vítěze soutěže May, the Time of love, ale nějak nefunguje spojení foťák - PC, takže to budu řešit až zítra, nezlobte se. Tak pěkný učící týden, doufám, že toho nemáte na práci tolik jako já a snad se tu brzo zase potkáme :)


Koho by zajímalo, co bych mu doporučila, může si také vyplnit formulář.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mishelle* Mishelle* | Web | 4. června 2012 v 14:42 | Reagovat

Děkuju moc za doporučení :) Skočím se podívat do knihovny :) Lhářky jsem četla už dva díly a chystám se koupit si ten 3. :)

2 Ells Ells | Web | 4. června 2012 v 16:04 | Reagovat

Tenhle tvůj nápad se mi vážně líbí. ;-) Mimochodem, proč mám takový divný pocit, že jsme na tom s hudbou vážně na stejné vlně? A nejen s hudbou... Jinak, dobrá zpráva je, že klasifikace končí už 22. června, takže od psaní mě potom neoddělí nic. Brácha se bude muset zabavit jinde. :)

3 Rodaw Rodaw | Web | 5. června 2012 v 17:39 | Reagovat

Wow to je zajímavý nápad!!
Jinak moc děkuji za přihlášku do Vítejte prázdniny. Bude super, když se zůčastníš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.