Vyhodnocení Májového Hopu

16. května 2012 v 20:40 | laurdes

Patnáct dní uteklo jako voda a já se vracím s výsledky Májového hopu, kterého se zúčastnilo 14 blogů, což je opravdu úctyhodné číslo. Jako téměř vždy to za nás všechno zorganizovala Syki.

Ale než Vám prozradím výherce, musím se tak trochu pochlubit. V posledních 14 dnech se rapidně zvedla návštěvnost a to nejenom u článku s Hopem, ale také i u recenzí. Napsali jste mi spoustu krásných komentářů, které mě potěšily, ve vzkazech jsem si přečetla spoustu podnětných nápadů, často jste děkovaly za možnost zasoutěžit si, také jste pochvalovali desing a našla jsem i pár od srdce napsaných vzkazů, které mě potěšily úplně nejvíce.


Co se oblíbených sérií týče, s patnácti hlasy vyhrává Harry Potter. Je vidět, že je to srdcovka naší generace, že jsme s ním vyrůstali, že ten příběh prostě zbožňujeme. Na záda mu ale dýchá Vampýrská akademie, o které jsem před začátkem Hopu neměla nejmenší tušení. Ale protože můj mozek nepobíral, jak je možné, že tolik lidí volí VA a já to ještě nečetla, rychle jsem si zaběhla do knihkupectví, nechala tam majlant a přitáhla si celou sérii domů. V současné době mám rozečtený pátý díl a jediné, co můžu říct je něco na způsob "jak mi proboha tohle mohlo uniknout?!" :D .. Recenze na první a druhý díl si už můžete přečíst, zbytek dodám co nejdříve.

Dobře se taky umístil dystopický trhák Hunger Games /recenze: Aréna smrti, Vražedná pomsta, Síla vzdoru/ a známá série od Meg Cabot - Mediátor. To se ale dalo očekávat. Víc mě ale překvapilo, že George Martin se stává i u mladších čtenářů pořád více a více populárním, jeho Píseň ledu a ohně se mezi odpověďmi objevila také velice často. Takže všichni Martinovi fanoušci už netrpělivě vyhlíží české vydání pátého dílu /Tanec s draky/, které vyjde 31. května.

Třikrát se také objevila série Nástroje smrti, což mi přijde hodně, vzhledem k tomu, že se vůbec nenacházela v nabídce. Já jsem o Nástrojích smrti už dříve slyšela, ale nikdy by mě nenapadlo, že by to mohlo oslovit tolik lidí, určitě tedy zařazuji na to-read list.

Dále mě zajímal Váš názor na Hunger Games. Potěšilo mě, že spoustu z vás se hodně rozepsalo. Děkuji. Dali jste mi skvělý impuls k přemýšlení nad věcmi, o kterých mě přemýšlet nenapadlo. Nejoblíbenější postavou se jednoznačně stává Finnick, v závěsu za ním Prim. Ke Katniss se podle většiny hodí více Peeta, kterého máte všeobecně mnohem radši než Hurikána. Pár lidí se také vyjádřilo, že nechápou, proč HG rozpoutaly takové šílenství. Nejradši bych uveřejnila všechny Vaše názory, ale to nejde, takže jsem vybrala jenom jeden - od Sue.

"Tuto trilogii jsem četla - chtěla jsem jít do kina až po dočtení, abych mohla porovnávat. A tak jsem během pár dnů přečetla všechny tři díly. První byl podle mě nejlepší, z toho jsem byla úplně hotová, tak jsem se vrhla na další. Přečetla jsem je všechny téměř v kuse, takže je to určitě výborně napsaná série, jen poslední díl mě trošku nemile překvapil - připadalo mi, že autorka zabila lidi, které nemusela, a že ten konec byl také takový "nedodělaný". Vím, že tuto sérii mnoho lidí chválí, já ji také mám moc ráda, ale po dočtení jsem byla taková frustrovaná, smutná a převládaly spíš ty negativní pocity.."

Ještě perlička nakonec - 76% z vás HG četlo.

A poslední kecací otázka - žádala jsem Vás o doporučení nějaké knížky. Tam jsem byla úplně u vytržení kolik rozmanitých knížek jste mi nabízeli. Spoustu z Vás se obtěžovalo zjistit si, jaké knihy jsem už četla, jaký žánr se mi líbí a doporučovali jste mi knížky, které přesně odpovídají mému vkusu. Za to Vám opravdu děkuji. Hodně mě překvapilo, že nejčastěji jste mi doporučovali Pýchu a Předsudek. Netučila jsem, že mezi dnešní mládeří se nosí povinná četba. Ale ten máj s náma dělá divy, co?

Nejvíce se mi do vkusu trefila Kristen s knihami, o kterých jsem už sice slyšela, ale ona mě dokázala skvěle navnadit.

" Za prvé by to bylo kniha Přechod, kterou napsal Justit Cronin. Sice je to pěkná bichle, ale je úžasná. Vlastně se jedná o takový postkatastrofický román, z nějaké daleké budoucnosti. Určitě se jde o něco nového. A jedná o první díl z triologie. :)

Druhou knihu, kterou ti doporučím je Tetovaný. Tu napsal Peter V. Brett. V této knize jde o démony a opět jsou podaný úplně jinak. Má to strašně zajímavý nápad, určitě jsem nic podobného ještě nečetla. Sice to není zrovna pro nejslabší povahy, protože tam nějaké to násilí je. A rozhodně to není pro děti. Tato skvělá kniha má i druhý díl - Pouštní kopí. Třetí a zároveň poslední vyjde v angličtině někdy v příštím roce, tuším. Ale možná už letos, to si nejsem jistá. :)

A určitě se mrkni i na knihy od Trudi Canavan. Od té je hezké všechno, avšak opět to není moc podobné těm moderním a právě oblíbeným žánrům a stylům. "

Díky této otázce také vzniklo mé nové meme - Knižní poradna - kde vám budu individuelně doporučovat knihy. Mnoho z Vás mě totiž prosilo, abych jim na oplátku také něco vybrala. Takže kdo chce dělat pokusného králíka, přihlašte se, v neděli začínám radit!

Dobře, dobře, už jsem se vykecala, snad jsem na nic nezapomněla. A teď už k výhercům!Holkám jdu napsat e-mail, na odpověď mají 48 hodin, když ne, ségra bude muset vylosovat další adepty. A jestli někoho zajímá mé vyhrávací skóre - Ne, zase jsem nikde nic nevyhrála! :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 DJ g!rl DJ g!rl | Web | 16. května 2012 v 20:45 | Reagovat

pekny blog, jak se mas ? :-)

2 Kristen Kristen | Web | 16. května 2012 v 21:01 | Reagovat

Gratuluji vítězům! A moc mě těší, že jsem se ti dobře trefila do vkusu, to je vážně fajn. :D

3 DominikaCouf DominikaCouf | 17. května 2012 v 13:05 | Reagovat

jéé, opravdu moc děkuju! :))
btw. máš roztomilou sestru :D

4 Ells Ells | 17. května 2012 v 23:18 | Reagovat

Je mu 8. ;) A myslela jsi Smečku od Andrey Cremer nebo Mercedes Thompson (Měsíční píseň) od Patricie Briggsové? Smečka byla vážně skvělá, recenze je na blogu - http://bit.ly/J3G31o a Měsíční píseň byla ještě úžasnější. Recenzi napíšu brzo. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.