Jarní dumání // milostné trojúhelníky

14. května 2012 v 22:00 | laurdes |  Jarní dumání

Tak jako tradičně každé pondělí, i dnes se hlásím se svým příspěvkem do Jarního dumání. Syki si pro nás na tento týden připravila další vskutku zajímavé téma - Milostné trojúhelníky. Těch je totiž dost ve skutečném životě i v knížkách.

Nechci tady trapně rozebírat, jaká je realita, ale přece jenom, něco zmínit musím. V dnešní době panuje takové to přesvědčení, že když kluk má víc holek, je to borec, zatímco holka, když má víc kluků, je kurva. Nejsem žádná feministka, moc dobře vím, že holky nejsou svatý, obzvlášť některý, ale myslím si, že všeobecně je pořád více reálných milostných trojúhelníků, které se skládají z dvou holek a přelétavého chlapce. Nevím, nejsou to žádná podložená fakt, tak mě neuškrťte, ale minimálně v mém okolí to tak je.


Naopak v knížkách se mnohem častěji setkáváme s milostným trojúhelníkem, který je tvořen jednou krásnou a dokonalou dívkou a dvěma osudovými chlapci, kteří jsou naprosto protikladní. Dívka miluje jednoho, ale ten druhý je její nejlepší kamarád a vlastně ho miluje také. A pak si něco začne s jedním, pak s druhým, oni se trápí, obletují ji a ona nakonec dá jednomu přednost. A právě ten šťastnější z této prapodivné dvojice je v sedmém nebi a danou dívku miluje ještě třikrát víc než na začátku.

Není to drobet na hlavu postavená koncepce? Ale pravda je.. o čem by ty YA knížky pak byly? Myslím si, že tohle schéma prostě a jednoduše patří k upírům, vlkodlakům, andělům, vílám a podobný havěti. Ale proč se nám /tím myslím holky/ tak moc toto uspořádání líbí?

Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá. Teda nevím, jestli to tak vnímáte, ale spousta holek se hrozně ráda vciťuje do osobnosti hlavní postavy. Mají pocit, že všechno, cos e děje hlavní postavě, děje se jim. A kdo by nechtěl být obletován dvěmi krásnými kluky? Já myslím, že to je vlastně sen většiny holek.. aby byly žádané tak, že si budou moct vybrat mezi větším množstvím kluků. Já osobně takovýhle sklony nemám, bohatě by mi stačil jeden, protože dva jsou komplikace, která vyžaduje řešení a já nejsem zrovna člověk, který se umí dobře rozhodovat a řešit podobně ošemetné situace.

Sakra. Už je to zase tady, rejpu do věcí, do kterých nemám zrovna co mluvit. Možná z tohto článku vyznělo, že milostné trojúhelníky jsou věc v dnešních knížkách naprosto nezbytná. Ale tak jsem to také nemyslela. Stačí se podívat třeba na klasiku, Harryho Pottera. Když pominu vztah Lily & James & Severus, na žádný jiný milostný trojúhelník si nevzpomínám. A to Harry Potter obsahuje obrovské množství různorodých postav. Nebo třeba v Písně ledu a ohně taky moc klasických zamilovaných trojúhelníčků není..

Myslím, že každý si dřív nebo později jednoho z těch dvou kluků pro nějaký povahový rys vybere. Nebo stalo se Vám už někdy, že byste se prostě nemohly rozhodnout, který je ten lepší?

Ale pojďme se přesunout k mojí nejoblíbenější trojičce.

Damon & Elena & Stefan - TVD
V současné době asi jeden z nejznámějších trojúhelníčků. Hodný moula Stefan a ten drobet nebezpečný a k tomu zatraceně sexy Damon. Kterého z nich si vybrat? Elena v tom má docela maglajs, ale v posledním díle TVD si přece jenom vybrala. Podle mě teda dost blbě. Já jsem totiž zastáncem lásky, která vás naprosto "pohltí". A tu u Stefíka nenajde..
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 JayJay JayJay | Web | 14. května 2012 v 22:02 | Reagovat

zajímavej článek.

2 JayJay JayJay | Web | 14. května 2012 v 22:02 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.