V náruči nepřítele

24. dubna 2012 v 13:59 | laurdes |  Mary Higgins Clark
• Autor: Mary Higgins Clark
• Originální název: All around the world
• Rok vydání: 2011
• Nakladatelství: Alpress
• Žánr: psychologický román s krimi zápletkou

Na postarší autorku, Mary Higgins Clark, která patří mezi stálice v detektivním žánru, mě před nedávnem upozornila babička. Teď si nemůžu vzpomenout na žádné přísloví, které se pojí s tím, že babičky mají vždycky pravdu, tak prostě jenom napíšu, že babi měla pravdu. Jako vždycky.


Laura má za sebou otřesný zážitek - jako čtyřletou ji unesli a další dva roky věznili a zneužívali. Následky těch hrůzostrašných let se projevují v podobě zvláštní psychické poruchy: Laura se čas od času chová jako jiná osobnost a své chování si nepamatuje. Jednoho dne se ocitne v podezření, že zabila svého profesora, kterému údajně psala milostné dopisy. Laura vinu popírá, proti ní však svědčí množství důkazů.

Poslední dobou jsem to s fantasy literaturou drobet přeháněla a v neděli večer jsem neměla na draky a podobnou havěť pomyšlení.. sice jsem si plánovala, že půjdu spát brzy, ale i tak jsem šáhla právě po této knížce. Výsledek? Nešla jsem brzy spát.


Knížka začíná krátkými vstupy z let, kdy byla malá Laurinka unesena a zneužívána. Když jí podivný pár po dvou letech zanechá před dveřmi školy, dívka ztratí paměť a není schopná si vybavit nic z toho, co si musela prožít. Vzápětí se ale přesuneme do doby, kdy je Lauře už 21 let a studuje vysoukou školu v Clintonu. Její rodiče se stali obětí autonehody a Laura se na pohřbu zhroutí. Od té doby sleduje její sestra Sára každý její krok a donutí jí docházet psychologovi.

Do příběhu se zaplétá čím dál tím víc postav a všechno hodně rychle odsýpá. Ukáže se, že Laura trpí mnohočetnou porucho osobnosti. Jelikož návštěvy psychologa se stanou pro Lauru každodenní rutinou a jelikož já jsem prácí psychologů tak trochu fascinovaná, nebyla jsem schopná knížku odložit.

Jak už jsem řekla, jednotlivé linie, které spolu zdánlivě nesouvisí, se objevují po celou dobu knihy a na konci dojde k okázalému zakončení. Takovému zakončení, které se neobejde bez zběsilého bití srdce.

Sečteno, podtrženo, kniha V náruči nepřítele je skvělý psychologický román, který určitě stojí za přečtení. Autorka mě na první pokus oslovila na výbornou a moc se těším na další knihy, které si od ní přečtu.. 5 hvězdiček je naprosto neoddiskutovatelných.


Ráda bych poděkovala nakladatelství Alpress, které mi poskytlo recenzní výtisk. Pokud vás kniha zaujala, můžete si jí objednat na jejich internetových stránkách. Ilustrační obrázky jsem našla na Googlu.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolik hvězdiček si zaslouží kniha V náruči nepřítele?

*
**
***
****
*****

Komentáře

1 *T* *T* | E-mail | Web | 22. května 2012 v 15:00 | Reagovat

Jééé to vypadá velmi zajímavě :) Rozhodně se poohlédnu v knihovně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.