Diskuze na téma - Podle čeho řadíte své knížky?

29. dubna 2012 v 18:09 | Káč

I přesto, že je dnes krásné počasí, rozhodla jsem se navečer prolézt všechny známé i neznámé knižní blogy. Chtěla jsem se totiž přidat do nějakého zajímavého meme. Dlouho jsem váhala, až jsem u Nikki Finn našla "diskuzi". Copak o to, diskuze není nic zvláštího, ale co mě úplně ohromilo bylo téma. Nikki se nás ptá, jak si řadíme knížky.

Už jednou jsem vám prozradila, že na řazení knížek na poličky jsem úplně ulítlá. I když si knížku přečtu někdy dřív a zjistím, že je geniální, jdu a zpětně si jí dokoupím. O to silnější jsou moje potřeby, pokud se jedná o nějakou sérii, které mám již půlku doma.

Ale teď už k tomu, co jsem chtěla napsat. Mám velkou skříň na knihy, která je plná encyklopedií, méně oblíbených knih a především klasické četby. Možná vás to udiví, protože klasika není zrovna to, co byste očekávali u sedmnácitleté holky, ale babička je češtinářka a spoustu knížem má doma třeba dvakrát nebo třikrát. Postupem času mi vždycky něco vnutila, že si to musím přečíst a já jsem to buď opravdu přečetla, nebo rovnou šoupla do knihovničky. Což je vlastně něco, co mě mrzí. Nečetla jsem všechny knížky, které mám doma. Ale snažím se to napravit, nebojte :)

A potom, a to především, mám takovou nástavbu na psacím stole. Je to asi poměrně nepředstavitelné.. tak hned jak si uklidím, tak sem hodím fotku. A právě v poličkách kolem stolu jsou všechny mé milované knížky. Takový mišmaš. Já vím, je zvláštní syslit si knížky na poličkách u stolu, když mám poloprázdnou knihovničku, ale já za to nemůžu! U stolu trávím nejvíc času a než abych si ty poličky zaneřádila porcelánovýma sloníkama a dalšíma kýčovitýma předmětama, raději se obklopím knížkami. Líbí se mi, že kdykoliv, když sedím u počítače, učím se nebo třeba píšu dopis, můžu sáhnout po knížce a nemusím se zvedat..

Sláva. Konečně se dostávám k řazení! Řadím podle sérií tak, aby to vypadalo co nejhezčejš. Po levé ruce mám Harryho Pottera a o poličku víc anlické verze Písně ledu a ohně. Nad tím se nachází polička, která je věnovaná skvělému českému spisovateli detektivek, Vlastimilu Vondruškovi a k tomu je tam ještě Dan Brown. Vpravo mám pak Odkaz dračích jezdců, Podzemí a Píseň ledu a ohně v češtině. Ve spodní poličce na pravo je takový mišmaš knih, které mám ráda a chci je mít u sebe - Jeffery Deaver, Mary Higgins Clark, Jodi Picoult, Jane Austen.. a tam řadím podle autora. Ty série jsou pochopitelně od prvního do posledního dílu :) ..

Pokud Vás tohle téma alespoň drobet zaujalo, určitě mi nechte komentář, jak je to u vás. Třeba mi ještě vnuknete nějaký geniální systém řazení!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nikki Finn Nikki Finn | E-mail | Web | 29. dubna 2012 v 20:07 | Reagovat

Tak se těším na fotku, tedy :)
To, že chceš mít některé knihy prostě po ruce, chápu, jelikož já plánuji do svého pokoje psací stůl a nad ním poličky, kde přesně takové unikátní kousky budu chtít mít :D Prostě ty nej :))

A za anglické verze knih Písně ohně a ledu  by tě můj přítel "snědl" :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.