Capitulum II.

27. února 2012 v 22:09 | laurdes |  creation - written - odi et amo
Předchozí: Capitulum I.

Katie se vrátila okolo půl sedmé. Uběhla asi deset kilometrů a opravdu jí bylo lépe. Pořád nikdo nebyl doma. Po chvilce přemýšlení si vzpomněla, že její mladší sestra, dvanáctiletá Natalie, je na nějaké oslavě narozenin. Oblečení se na Kate lepilo, proto urychleně vyběhla do prvního patra a zamířila přímo do koupelny. Vděčně vklouzla pod sprchu a pustila na sebe vlažnou vodu. Měla ráda čas strávený v koupelně, protože buď přemýšlela, nebo si zpívala své oblíbené písničky. Celá rodina jí ze srandy vyčítala, kolik času ve sprše tráví. Když zaslechla zvuk dveří, který signalizoval, že se nějaký další obyvatel domu vrátil, rychle si spláchla šampon z vlasů a vylezla ven. Při oblékání zaslechla Nataliin veselý smích, z čehož usoudila, že oslava se povedla. Pomalu sešla do kuchyně, i když se jí moc do společnosti sestry a matky nechtělo. Byly moc vnímavé a ona se neuměla přetvařovat.

Pokusila se o veselý tón: "Ahoj holky,"

"Ahoj Kate, tak jak bylo ve škole?" typická otázka snad každého rodiče.

Měla chuť odpovědět právě tím jedním typickým slovem - "dobře", ale místo toho celkem rozsáhle vylíčila, jak David vystříkal učebnu fyziky pepřovým sprejem a co bylo k obědu. Společně se sestrou připravily večeři, a když se vrátil tatínek z práce, celá rodina zasedla ke stolu. Nestávalo se často, že by společně večeřeli. Natalie šťastně vyprávěla o oslavě a rodiče jí poslouchali. To Kate vyhovovalo, protože dnes neměla náladu se do hovoru zapojovat a takhle si jí nikdo nevšímal. Dojedla jako první a chystala se vytratit do svého pokoje.

"Kate, nepospíchej tak k tomu počítači. Vidíme se jednou za sto let, tak tu s námi chvíli zůstaň," usmál se na ní otec.

Chtělo se jí odejít. Na obličeji vytvořila ne příliš lichotivý škleb, ale i tak se sesunula zpátky na židli. Rozproudila se živá debata, ale Katie se do hovoru moc nezapojovala. Maminka poznala, že je duchem nepřítomna, ale nechala ji být. Poslední dobou to u Kate bylo naprosto běžné. Po půl hodině se zvedla a řekla, že se musí jít ještě mrknout na chemii, protože profesor Stratford bude zítra zkoušet. Natalie měla společnost rodičů ráda, ale když viděla možnost úniku, sebrala se a odešla společně s Kate.

Vešla do svého pokoje, který byl prostorný a útulný. Byl tvořen směsicí jejích nápadů a to se jí líbilo. Sedla si opět na sedátko u okna, které bylo vyměkčené spoustou polštářků a plyšáků. Nedokázala pochopit, jak se jí povedlo zamilovat se zrovna do něj. Alec byl krásný hnědooký kluk, který chodil do stejného ročníku jako ona. Byl to takový ten typický frajírek, kterého má snad každá škola. Už od prvního ročníku byl obklopen mnoha hloupými dívkami, které do něj byly zblázněné. Kate mezi ně nikdy nepatřila a Aleca doslova nesnášela. Ošklivilo se jí, že je využívá a pak odkopne. Ale asi před dvěma měsíci šla o hodině na záchod a uviděla nějakého kluka skloněného nad umyvadlem a tekla mu krev z nosu. Vypadal zoufale a tak se rozhodla, že neznámému pomůže. Když zjistila, že ten neznámý není nikdo jiný než Alec, bylo na úprk pozdě. Chladně se ho zeptala, jestli nepotřebuje pomoct. Požádal ji o pár papírových kapesníčků, tak mu hodila jeden balíček, který vyštrachala z černé sportovní tašky. Ještě chvilku s ním zůstala u umýváren, ale pak se omluvila a odešla. Znervózňovalo ji, když měla stát vedle do půl těla svlečeného kluka, protože i přesto, že byla hezčí než mnoho jejích spolužaček, mnoho zkušeností s opačným pohlavím neměla. Sem tam nějaká pusa, ale Kate stála o pravou lásku a tu jí žádný z jejích vrstevníků nemohl nabídnout. Z myšlenek jí vytrhl dravec, který si v zobáku nesl nějakou myš a vydával při tom hlasité skřeky. Pohlédla na hodiny a zjistila, že je velmi pozdě. S kapkou zděšení otevřela sešit chemie a začala se učit.

Následující: Capitulum III.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vera Vera | Web | 28. února 2012 v 13:02 | Reagovat

to bylo super! líbí se mi tvoje hlášky!(David vystříkal učebnu fyziky pepřovým sprejem a co bylo k obědu) :D :D to mě rozesmálo!

2 Small Muse♥ Small Muse♥ | Web | 28. února 2012 v 13:56 | Reagovat

[1]: mě taky :D :D je to moc pěkně napsané, už se těším na pokračování ;) A na to, jak to bude s Alecem ;) Závidím jí to místečko u okna :D

Díky za pochvalu ;) Nefotím zrcadlovkou, ale můj foťáček je skoro na stejné úrovni ;)
To máš fajn, ten projekt s Fragmentem! Držím ti palce, ať nějaký ty knížky získáš ;)

3 Any :) Any :) | Web | 3. března 2012 v 10:14 | Reagovat

Pěkný design.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.